Červen 2015

LÉTO! :-)

29. června 2015 v 10:34 | Kateřina Ulmanová |  Kdo jsem?
A je tady, léto!
Ráda bych řekla, že nadšenost v mém tónu - aha, vy vlastně čtete a neposloucháte.... Tak jinak.

Dneska jsem dopsala poslední písemku a můžu začít zase užívat prodloužené prázdniny vysokoškoláků. Čeká mě toho opravdu hodně. Abych nabrala trošku sil začala jsem bruslit, pokusila jsme se i běhat a začala jsme hodně chodit. Říkáte si asi, jaké hlouposti a maličkosti a taková radost? ANO... Bruslení, běh a chůze - nejhorší sen, ale všechno to co vám dělá problém by se mělo zkoušet překonat ne? A tak jsem se do toho pustila. Je mi jedno, že když běžím vypadám jako.... jaké je správné přirovnání pro člověka, co běží se slzami v očích, sem tam lapá po dechu ale na konci nějakého úseku, který si sám určí se mu po tváři rozlije ten přiblblý úsměv. A je jedno i to že na bruslích ujedu tolik, kolik mají ostatní jen na rozcvičku. ŽIJU! a to je to oč tu jde ne?
Mou nejvěrnější společnicí je má milovaná Angee většinou přidávám fotky na instagram pod hashtag mambozihominipsa , to ona mě pohání kupředu - když doma řeknu pojď jdeme utíkat začne skákat, štěkat a pohání mě abych to nevzdala.

Co mě čeká v létě?
1.7 odjíždím do Rakouska sjíždět řeku Moll a Mur možná se pokusím zdolat i nějaký ten kopec. Napadlo mě, že bych vám z téhle cesty mohla udělat vlog - ne jen článek ale i video - jen nevím, jestli by vás lákalo koukat se na můj obličej :D ale jak se znám stejně bych natáčela víc krajinu okolo.

Další akce v létě jsou jasné:
- Jižní Čechy a klidná řeka Nežárka plus cyklistika
- Vodácký příměstký tábor
- Bosna a Hercegovina milovaná řeka Vrbas
- Rakousko a znova řeka Moll a Mur tentokrát s jinou partou samých vodáků (bojííím)
- Tatry Slovensko s milovanýma rodičema

Tak co čeká o prázdninách vás? Jste taky tak šťastní? Jak se máte? Co vás trápí (doufám, že nic). Snad se máte krásně, protože život je o tom být šťastný, zdravý a milovaný :-)
Mějte se :-)))
S pozdravem KATEŘINA :-)

PS: zapomněla jsem vám říct, že jsem změnila účes a byla na svatbě. A víte co? Když z něčeho máte mega strach většinou nemusíte. Na svatbě jsem svědčila svému bratránkovi a tak jsem pomáhala a organizovala program, měla jsem strach ale vše se zvládlo a bylo to skvělé. Nějak těm svatbám přicházím na chuť.

...slova jsou zbytečná, buď šťastná v životě po životě Kateřino ....

13. června 2015 v 12:12 | Kateřina Ulmanová
Víte, říkala jsem si, že vám konečně napíšu článek…. Čas není, léto se blíží a s nastupující horkostí se i má MG začíná ozývat víc než dřív, ale… Dnes se omlouvám, nebude to o mě (částečně ano, protože to píšu já a jsou zde i mé myšlenky) zasáhl mě jeden příběh. Jeden příběh jedné slečny. Jeden příběh, jedné slečny, která už dnes není mezi námi.
Kateřina H. (www.bordel-v-hlave.blog.cz) , slečna, která dokázala tak nádherně vyjadřovat své pocity, volala o pomoc, někdy tiše a mezi řádky, jindy… lépe řečeno naposledy, hlasitě ale pozdě na to aby ji někdo mohl podat záchranou ruku, nebo někdo tu možnost měl?
Neznala jsem ji, tak jako ji nezná většina z nás, kteří vyjadřují lítost pozůstalým a rodině. Kteří se tejně jako já pozastavují nad tím, proč to muselo zajít až tak daleko. Je mi úzko, z toho co se děje, a co hůř, z toho že se to děje neustále. Chtěla bych být chvilku zase ta naivní a říct si: "Káťo, je mi líto, že si musela zažít to, co si nikdo jiný z nás nedovede představit." Ale lhala bych, já si to možná představit nedokážu. Můj táta s mámou mě chrání jako andělé, kteří všechny klacky, jež mi osud háže pod nohy a co jsou v porovnání s kládami, které házel pod nohy Kateřině H., jenom pouhé větvičky z odlámaných stromečků pomáhají odstraňovat z cesty, chrání mě, možná někdy až moc, ale…. Proč nikdo nechránil Káťu - a dalších xy dětí, kterým se tohle děje?
Jsem zoufalá z toho, že jsem na světě a neumím pomoc lidem, kteří trpí. Kteří trpí, protože na ně vztahují ruku, či naopak přikládají svou ruku na místa kam nemají, lidé, jež mají být jejich ochránci.
Pokud jste člověk, který má v životě někoho komu může pomoct, ať už trpěl, trpí jakkoli, PROSÍM, opravdu vás žádám z celé hloubky svého srdce, nezavírejte před tím oči, nestávejte se spoluviníky ničení lidského života, sebedůvěry a chutě k životu.

Kateřino, tam nahoře kde jistě teď žiješ život, jež přichází po životě - doufám že jsi šťastná, že jsi se narodila do rodiny, která se k tobě chová jako k princezně, protože každé dítě si přeje poznat co to je být princezna.
Je jedno, jestli v posmrtný život věřím nebo ne, protože pro tebe v něho věřit chci a budu!

Kateřina.....