Prosinec 2015

Ať je vám hezky, nejen dnes....

24. prosince 2015 v 10:18 | Kateřina Ulmanová |  Kdo jsem?
Přeji Vám jen to nejkrásnější, aby vás i vaši rodinu provázelo jen štěstí.

Kateřina


Příběh paní Zdeňky

2. prosince 2015 v 18:36 | Kateřina Ulmanová |  Příběhy sněhových vloček, aneb životní osudy jiných
Po dlouhé době přináším další příběh, tentokrát opět do kategorie: " Příběhy sněhových vloček". Dnes mám pro vás příběh paní Zdeňky, která mi ho poslala už před nějakou dobou a tak je mou milou povinností vám ho předat.

Kateřina

Příběh paní Zdeňky


Jmenuji se Zdeňka,můj příběh začíná v roce 1987, tehdy mi bylo 11let a Myasthenie propukla v plné síle. Byla jsem tehdy hodně unavená a vyčerpaná. Nikdo mi tehdy nevěřil, mysleli si, že simuluju.
Přestala jsem se hýbat. Všechno to začalo velkou únavou, hodně jsem polehávala a postupně začala ochrnovat. Najednou pro mě byl problém zvednout ruce, nebyla v nich síla. Nemohla jsem udělat krok, chvilku jsem mluvila a najednou jsem přestala. Nejedla jsem, neuzvedla jsem ani lžičku. Pamatuju si, že mě moje mamka poslala do školy, já měla na zádech aktovku, šla jsem - tehdá jsem udělala dva kroky, spadla jsem a zůstala bez hnutí ležet. Nemohla jsem se hýbat, cítila jsem, jak jsem tak ležela na té zemi, že se něco děje. Padali mi oční víčka, měla jsem ochablou pusu, nemohla jsem vstát, ležela jsem asi 10minut pak jsem se pokusila vstát, udělala jsem pár kroků a pak jsem zase upadla. Nějakým záhadným způsobem jsem se doplazila do školy. Tenkrát už to opravdu nešlo, takových etap bylo více a rodiče mi nevěřili, až tenkrát, jedna paní učitelky mi říkala:" Zdeňko, já tě delší dobu pozoruji, nelíbíš se mi, něco ti je." Tenkrát mě sanitka odvezla do Prostějova a už to bylo…. Série vyšetření, můj velký dík patří dr. Doubravovi, který mi diagnostikova Myasthenii Gravis a začalo vyšetřování v Brně, Olomouci atd. Poté taky Praha a setkání s panem dr. Vejvalkou.
Můj příběh je opravdu na dlouhé povídání, byli i zhoršení a krize, ale také radost v mém životě. A tou je jednoznačně můj syn a zvířátka. Manželství bohužel nevydrželo, manžel mě opustil, ale to mě o to více posílilo.
Hlavně mějte na paměti, že myastenie je nemoc celoživotní a může kdykoli udeřit. Proto se opatrujte. Mějte rádi svůj život, obklopujte se lidmi, co máte rádi a mějte sebe rádi.
Bylo by to opravdu na dlouhé psaní, napsala jsem jen začátek z minulosti a doufám, že budoucnost bude lepší. Doufám že paní Myasthenie bude moje kamarádka.
Tak se držte sněhové vločky,

Mějte se Vaše Zdeňka