Amy a Roger na cestě - Morgan Matsonová

29. dubna 2016 v 22:22 | Kateřina Ulmanová |  Knižní část mého já

Amy a Roger… Na cestě

Morgan Matsonová

Vydavatelství COOBOO
Počet stran: 420
Vydáno: 2013 (originál 2010)

Měla jsem to štěstí, že jsem knihu - na kterou, už jsem málem zapomněla - našla na poličce YA v Dobrovského knihách. Nejvíc mě na ni potěšila cena a to akčních 100Kč.
Neváhala jsem a spolu s Moře klidu (kterou už jsem dvakrát četla a musela ji mít v knihovně) a taky knihou kterou zatím neznám "Všechna pravda ve mně".

Hned vzápětí jsem otevřela knihu - přivoněla, abych neporušila svou tradici - přečetla poděkování a pak jen nestačila zírat, že už od první strany příběhu je kniha opravdu vytvořená "jinak" než obyčejně příběhy jsou.

Mám ráda knihy, u kterých se člověk dokáže přenést někam jinam, a mě tato kniha přenesla do Ameriky, toužila jsem nasednout jako tajný pasažér do auta Amy a nechat se Rogerem odvést napříč státy. Poznat, všechny ty fast foody, dinery, hotely…….

Asi všem je od začátku jasné o čem kniha vlastně bude, ale průběh? Ten dokáže zlákat ke čtení a listování knihou každého, kdo knihy - oddechové - čas od času potřebuje.
Tahala jsem tuhle "malou" papírovou bichličku s sebou všude, kam jsem šla a byla ráda, že jsem ji přečetla za necelé dva dny a tak už ji teď můžu zase uložit do knihovny. Má záda to jistě ocení (tedy.... asi ji vystřídá hned jiná).

Nevadilo mi na knize nic, stejně jako autorčina druhá kniha - Léto na druhý pokus - i tato mě chytla za srdce, a donutila žít knižní příběh. Autorčina druhá kniha (která vyšla později, ale já ji paradoxně četla dřív - a to už v roce 2014 ) mě bavila o malý kousek míň. Přišla mi zdlouhavá, za což jsem u Amy a Roger byla ráda.
Byla jsem ráda že ji autorka neuspěchala, že každou zastávku popsala a tak i já - neználek Ameriky - si mohla připadat jako někdo, kdo alespoň virtuálně místa navštívil.

Fakta… aneb co na příběhu miluju? :

1) Mám radši Amy! - tu staronovou.
2) Roger, musí být v brýlích sexy
3) Yosemity
4) AD ASTRA PER ASPERA
5) Playlisty
6) Sovička….

7) Zpracování knihy a závěrečný autorčin deník

Hodnocení:

5* - protože si ji zaslouží jak příběh tak samotné zpracování knihy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama